مفتول سیاه پخته-مفتول آنیل شده مفتول سیاه پخته آژند وایر | fouladgostar

مفتول سیاه پخته-مفتول آنیل شده مفتول سیاه پخته آژند وایر | fouladgostar

پس به نوعی می توان گفت مفتول سیاه پخته یک محصول مادر و اصلی نبست به محصولات زیر دستی می باشد. سیم مفتول سیاه قطر های مختلفی دارد و در صنایع مختلف کاربرد دارد. این سیم را می توانید به قیمت مناسب و با کیفیت عالی از این مرکز خرید تهیه کنید. این محصول از نظر شیمیایی ماهیت خود را از دست نداده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی مفتولی نرم و انعطاف پذیرتر نسبت به مفتول سخت صنعتی می باشد. شرایط کنترل مفتول ها در آنیل کاری انباشته خصوصا برای مفتول های نازک بسیار سخت است. اگر مفتول بیشتر از میزان نیز آنیل شود؛مفتول های کنار هم به یکدیگر می چسبند و بنابرای وقتی از روی طاقه باز شوند، به سیم تنش زیادی وارد می شود و احتمال دارد پاره شود.

از نمونه‌ های پر فروش مفتول سیاه سیم آرماتوربندی، مفتول نجاری و سیم قالب‌بندی است. اعمال کار سرد بر روی فلزات و آلیاژهای آن و انجام یک یا چند مرحله تغییر شکل پلاستیک اعم از نورد ، کشش ، اکستروژن و … بسته به مقدار تغییر شکل اعمالی ، ماده حالت اولیه را نداشته و استحکام ، سختی و شکنندگی آن افزایش و انعطاف پذیری و یا قابلیت تغییر شکلش کاهش می یابد . این پدیده که به کارسخت موسوم است ناشی از افزایش ممتد معایب کریستالی در اثر ادامه کار سرد می فولاد گستر کیانی باشد .

پارس فولاد سیم

بر اثر کار سرد انرژی داخلی فلز افزایش یافته و بنابراین از لحاظ ترمودینامیکی ناپایدار می گردد . آنگاه با توجه به استاندارد های موجود و حجم بار ، در شرایط بی هوایی یا خلاء ، مفتول ها در یک مدت زمان مشخص تحت حرارت 900 درجه ساتیگراد قرار می گیرند . در ضمن مفتول سیاه پخته خود ماده و متریال اولیه تولید مفتول گالوانیزه است که آن هم ماده اولیه محصولاتی از قبیل توری حصاری ، سیم خاردار ، گابیون و … می باشد .

1.سرمایه‌گذاری بسیار بالای اولیه
سرمایه‌گذاری اولیه مورد نیاز جهت تأسیس یک خط آنیل پیوسته۱۰۰تا۱۳۰میلیون دلار است که افزایش تقریبی۳۰ دلار بر تن قیمت محصول را به دنبال دارد. 2.محدودیت فراوري محصول
در روش آنیل پیوسته هرگونه کیفیت فولاد را نمی‌توانیم فراوري کنیم ومعمولا محصولات فراوری‌شده نیاز به شکل‌پذیری بسیار بالایی ندارند. ولی در ارزیابی و مقایسه اقتصادي دو روش آنیل باید تغییرات وابسته به هرکدام از این فرایندها را در بالادست و پایین‌دست جریان تولید مورد توجه قرار دهیم. انعطاف پذیرترین و نرمترین شرایط در هر فولاد مربوط به میکرو ساختاری شامل سمانتیت کروی توزیع شده به طور یکنواخت در زمینه فریتی می شود. انعطاف پذیری زیاد این میکرو ساختار مستقیما مربوط به زمینه کاملا یکنواخت و پیوسته فریتی می شود. لازم به ذکر است که در پرلیت لایه های سمانتیت باعث ناپیوستگی و تقسیم زمینه فریتی شده و در نتیجه تغییر شکل را به طور موثری کاهش می دهد.

اجزاء اصلی واحد آنیل پیوسته:

مفتول های تولید شده به صورت شاخه اکثراً مصارف کشاورزی دارند و از قطر 2 الی 10 میلیمتر قابل تولید هستند . در حقیقت لایه های سمانتیت ابتدا در هم شکسته شده و به ذرات ریزتر تبدیل می شوند و سپس در ادامه عملیات ذرات ریز به شکل کروی در می آیند. از این رو هر چه لایه های سمانتیت درشت تر باشند زمان کروی شدن هم بیشتر است. قدمت آنیل به صدها سال قبل برمی گردد، کلمه آنیل از انگلیسی میانه “ANELEN” به معنای آتش زدن یا برافروختن و همچنین پختن و خنثی کردن آمده است و هچنین نشانه ها حاکی از آن است که از سال 1150 تا 1500 در انگلستان درباره ی آنیل کردن نوشته شده است. در حالی که ما دقیقاً نمی دانیم چه کسی آنیل را کشف کرده است، ریشه شناسی نشان می دهد که حداقل 900 سال پیش مورد استفاده قرار گرفته است. این نوع سیم های مفتول جریان الکتریسیته را به راحتی در خود حمل می‌کنند و بیشتر در تیر برق ها از این سیم ها استفاده میشود.

  • مزایای آنیل کردن این فولاد شامل افزایش شکل ‌پذیری و انعطاف ‌پذیری فولاد، کاهش سختی آن و افزایش کارایی در برخی کاربرد ها می ‌باشد.
  • جهت جلوگیری از اکسید شدن مفتول در حین گرما لازم است که محفظه داخل کوره عاری از هوا باشد .
  • مفتول سیاه پخته، هم به صورت کلاف و هم به صورت شاخه تولید می شود و در بازار موجود است.
  • مفتول سیاه قابل اعتماد است و به راحتی نمی شکند و شما مجبور نیستید در طول پروژه آن را گره بزنید و به طور خاص طوری ساخته شده است.
  • این میکروساختار مستقیماً مربوط به زمینه کاملا یکنواخت و پیوسته فریتی می شود.