دوره تزریقات و پانسمان آموزش فنی حرفه ای | آموزشگاه آپادانا تبریز

دوره تزریقات و پانسمان آموزش فنی حرفه ای | آموزشگاه آپادانا تبریز

چنانچه موقع رگ گیری وارد سرخرگ بشوید، پمپاژ خون روشن را به درون آنژیوکت خواهید دید. تزریق داخل سرخرگ معمولاً باعث اسپاسم سرخرگ شده و نهایتاً به علت گانگرن، سبب از دست رفتن عضو می گردد. نشت مایع یا دارو را به خارج از فضای داخل سیاهرگ – به بافتهای نرم اطراف – اینفیلتراسیون می گویند.

رگ گیری با آنژیوکت

طول سوزن ها از اينچ تا 5 اينچ متغير است اگر چه بيشتر سوزن هائي كه توسط پرستار كاربرد دارد. پرستار بر حسب اندازه و وزن مريض و نوع بافتي كه مايع بايد در آن تزريق شود نوع سوزن را انتخاب مي‌كند. پرستار ممكن است براي متصل كردن سوزن به سرنگ ، Hubرا دردست بگيرد تا مطمئن شود به سرنگ وصل شده است . با وجود اين قسمت تنه و نوك سوزن در همه حال استريل باقي مي‌ماند. سرنگ‌هاي هيپودرميك 5/2تا3 ميلي ليتري معمولا بصورت بسته بندي با سوزن متصل به آن موجود هستند گاهي اوقات ممكن است پرستار بر حسب احتياج شماره سوزن را عوض كند.

به طوری که در انتها با تعمیر انواع برد یونیت دندانپزشکی، دستگاه های سی‌تی استکن و تمامی تجهیزات بیمارستانی از جمله دستگاه های الکتروشوک و اتوکلاو آشنا خواهند شد. همچنین در این دوره مارک ها و برندهای معتبر تجهیزات پزشکی را بررسی خواهند کرد و روش های عیب یابی سریع و کد عیب خوانی هر کدام از آن ها را بیان خواهند کرد. 🔗 برای اطلاع از ثبت نام آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی شرایط و منابع آن کلیک کنید. همان ‌طور که گفته شد، زمانی‌ که شما بخواهید تزریقات را در منزل انجام بدهید، دیگر دردسرهای مربوط به رفت ‌و آمد و مراجعه به درمانگاه‌ های شلوغ را نخواهید داشت.

نزدیک بودن به مرکز شهر:

3) محل مورد نظر را با بتادين ضد عفونی نموده و سپس با پنبه آغشته به الكل پاك و با گاز خشك كنيد. 1) كودك را به صورت طاق باز قرار دهيد , بطوري كه شانه هاي وي در لبه تخت قرار گيرد و سر به يك طرف چرخيده و 15 تا20 درجه به پايين خم شود . توجه – پس از خروج قسمتي از كانول هيچگاه سوزن را به داخل كانول نرانيد .

  • در پایان دوره آموزش تزریقات و پانسمان به داوطلبین مدرک معتبر داده میشه .
  • به طوری که شما می توانید به کمک آن ها در سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوید.
  • با یادگرفتن این حرفه و با توجه به شرایط و مدارک لازم افراد می توانند وارد بازار کار شده و در درمانگاه ها مشغول به کار شوند و یا حتی در مواقع ضروری نیاز خود یا خانواده را برطرف نمایند.
  • برای ثبت نام در کلاس های جهاد دانشگاهی لازم است که آن ها به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنند.

دوره های زبان و کامپیوتر در سازمان جهاد دانشگاهی به صورت پله ای هستند. یعنی؛ شما باید از مراحل اولیه آن تا انتها به صورت مرحله به مرحله شرکت کنید؛ اما در صورتی که قصد دارید از مقطع خاصی در این دوره ها شرکت کنید باید در آزمون تعیین سطح آن شرکت کنید. این آزمون تنها برای تشخیص سطح واقعی میزان مهارت شما هستند و هیچ گونه اجباری برای شرکت در آن وجود ندارد. این روزها به دلیل شیوع بیماری های مختلف و همچنین شلوغی درمانگاه‌ ها، اکثر افراد ترجیح می‌ دهند تا تزریقات را در منزل انجام دهند.