ده سوال |ضروری است|خوب است|ارزش دارد|که باید|می‌توانی|باید|شاید بخواهید|باید|باید|می‌خواهید|می‌خواهید} درباره بک لینک بپرسید

اهمیت بک لینک در سئو چیست ؟ در این آموزش سعی کردیم با دستهبندی بک لینکها فهم آنها را برای شما سادهتر نماییم. هوش مصنوعی قوی همانی است که اکثر افراد با شنیدن AI متصور میشوند؛ یعنی نوعی هوش دانای کل شبیه شخصیت هال ۹۰۰۰، همان ربات قاتلِ فیلم ادیسهی فضایی یا سیستم خودآگاه هوش مصنوعی اسکاینت در فیلمهای تریمیناتور که در عین داشتن هوش فراانسانی و قابلیت استدلال و تفکر منطقی، تواناییهایی فراتر از انسانها نیز دارند. تورینگ میگفت انسانها از اطلاعات موجود و همچنین قدرت استدلال برای تصمیمگیری و حل مشکلات استفاده میکنند، پس چرا ماشینها نمیتوانند همین کار را انجام دهند؟ آیا ماشینها میتوانند فکر کنند؟ این دغدغهی ذهنی درنهایت به نوشتن مقالهی بسیار معروفی در سال ۱۹۵۰ انجامید که با پرسش جنجالی «آیا ماشینها میتوانند فکر کنند؟ اگر به ویکیپدیا نگاهی بیندازید، میخوانید که هوش مصنوعی «هوشی است که توسط ماشینها ظهور پیدا میکند، در مقابل هوش طبیعی که توسط جانوران شامل انسانها نمایش مییابد.» یعنی تعریفی به همین مبهمی و گستردگی.

نمایش فهرستی از پیشنهادهای جستجو در زمانی که کاربر واژگان را تایپ میکند و همچنین نمایش فهرستی از جستجوهای مرتبط، از جمله ویژگیهای جدید و قابلتوجه در آن زمان بود که بینگ ارائه کرد. لپ تاپ IdeaPad Gaming 3 – RD از یک نمایشگر IPS LCD با نرخ نوسازی 165 هرتز استفاده میکند و در نتیجه کاربر در بازیهای شوتر اول شخص میتواند از تجربهای متفاوت نسبت به مانیتورهای معمولی 60 هرتز بهرهمند شود. نمایشگر این لپ تاپ LED Backlight بوده و عمر باتری آن حدود 8 ساعت است. این لپ تاپ از یک نمایشگر 17.3 اینچی با نرخ نوسازی 360 هرتز بهره میبرد. اوپن ایآی (به انگلیسی: Open AI) یک شرکت پژوهشی غیرانتفاعی هوش مصنوعی (AI) است که هدفش توسعه هوش هوش مصنوعی دوستانه برای خدمت به بشریت است. اهمیت کنفرانس DSRPAI غیرقابلوصف است؛ چراکه ۲۰ سال پژوهش حوزهی هوش مصنوعی برمبنای آن صورت گرفت. اما مقالهی تورینگ تا چند سال در حد نظریه باقی ماند، چراکه آن زمان کامپیوترها از پیشنیاز کلیدی برای هوشمندی، بیبهره بودند؛ اینکه نمیتوانستند دستورات را ذخیره کنند و فقط میتوانستند آنها را اجرا کنند. تا اینکه در دههی ۱۹۵۰، نسلی از دانشمندان، ریاضیدانان و فیلسوفانی را داشتیم که ذهنشان با مفهوم هوش مصنوعی درگیر شد.

یکی از موانع این است که هرچند شباهتهای زیادی بین نحوهی عملکرد مغز ما و شیوهی پردازش اطلاعات توسط کامپیوترها وجود دارد، اما وقتی نوبت به تفسیر اطلاعات مانند مغز انسان میرسد، ماشینها عادت بدی دارند که بیش از حد به جزئیات توجه میکنند. اما در اکثر موارد، آنچه بهعنوان هوش مصنوعی میشناسیم، درواقع «اتوماسیون» (Automation) یا همان فرایند خودکارسازی نام دارد و برای درک بهتر AI، ابتدا باید فرق آن را با اتوماسیون بدانیم. سر در آوردن از هوش مصنوعی هم مثل هر تکنولوژی جدید دیگر که با کلی هیاهو و جنجال رسانهای همراه است، ممکن است گیجکننده باشد و حتی متخصصان هوش مصنوعی هم بهسختی میتوانند خود را با تحولات لحظهای این فناوری همراه کنند. الگوریتمها گستره متنوعی از فاکتورهای گوناگون را مد نظر قرار میدهند و سپس تصمیم میگیرند که هر صفحه وب باید چه جایگاهی در نتایج جستجوی کاربران داشته باشد. البته اگر نظر کارمندان شرکت OpenAI، توسعهدهندهی چتبات محبوب ChatGPT را بپرسید، به شما خواهند گفت تا ۱۳ سال آینده و با همین روشهای شناختهشده میتوانند به هوش مصنوعی قوی دست پیدا کنند! سوپر هوش مصنوعی همان طور که گفته شد زمانی است که هوش مصنوعی به فراتر از تواناییهای انسان دست خواهد یافت. زمانی که نیروهای آلمانی برای رمز نگاری و ارسال ایمن پیام ها از ماشین enigma استفاده می کردند و دانشمند انگلیسی، آلن تورینگ در تلاش برای شکست این کدها برآمد.